1. Головна
  2. Без категорії
  3. ГК «Верес» у 2021 році збільшила виробництво готової продукції на 15%

ГК «Верес» у 2021 році збільшила виробництво готової продукції на 15%

Виробничі підрозділи групи компаній (ГК) «Верес» у 2021 році збільшили виробництво готової продукції на 15% – до 20,2 тис. тонн у порівнянні з 2020 роком.

Обсяги виробництва готової продукції на Канівському виробничому підрозділі зросли на 8,5% — до 10,9 тис. тонн, на Черкаському виробничому підрозділі – на 23,2%, до 9,3 тис. тонн у порівнянні з 2020 роком. Сезон виробництва 2021 року на Черкаському заводі продовжувався практично до кінця жовтня. Це стало можливим завдяки високій урожайності основних культур (зелений горох, цукрова кукурудза), збір яких склав 14,15 тис. тонн, що на 40% більше за показник 2020 року.

Обсяги реалізації Групою продукції під власною торговою маркою минулого року сягнули 969 млн грн (зростання 1,5% у порівнянні з 2020 роком).

Торік ГК «Верес» вдалося утримати провідну позицію в сучасному роздробі. Група розширила асортиментні матриці в таких торгових мережах, як Ашан (+13 SKU[1]), АТБ (+2 SKU), Сільпо, Фора (розширена матриця топ асортименту). Це дозволило збільшити частку присутності ТМ «Верес» на полицях мереж та збільшити обсяг дистрибуції.

За звітний період, після довгої відсутності, вдалося відновити солодку групу на полицях мережі «Фудком», а також ввести новинки 2020 року «Кетчуп зі свіжих томатів» (3 SKU) та «Рідкі приправи» (4 SKU) у всі національні та локальні провідні мережі.

Крім того, «Верес» вивів на ринок нове SKU «Суміш овочів та грибів апетитна» у торговій мережі «АТБ», доповнивши асортимент категорії унікальною пропозицією спецією «Апетитна».

Виробництво свіжого гриба у 2021 році зросло на 6%, у тому числі частка першого сорту зросла на 12% у порівнянні з 2020 роком. Зовнішня реалізація свіжого гриба 2021 року зросла на 11%.

Виторг від зовнішньої реалізації непрофільних сільськогосподарських культур[2] у 2021 році досяг 159,2 млн грн. У порівнянні з 2020 роком, показник зріс на 53%.

Обсяг інвестицій у підтримку та оновлення основних фондів підприємств Групи у 2021 році становив 30 млн грн. У 2021 році продовжувалась реалізація великого інвестиційного проєкту на майданчику Черкаського логістичного підрозділу – запуск нової етикетувальної лінії. Крім того, Група інвестувала в проєкти підтримки наявних систем краплинного зрошення агрокомплексу, встановлення системи краплинного зрошення під посіви солодкої кукурудзи, капітального ремонту блоків вирощування грибів, оновлення обладнання на консервних виробничих підрозділах, а також оновлення парку IT-обладнання.

Компанії Групи сплатили до бюджетів усіх рівнів 177,6 млн грн податків та зборів.

«Суттєвий вплив на торішні результати Групи мали негативні тренди в економіці, насамперед зростання цін на сировину, упакування, а також значне зростання витрат на енергоносії та добрива. Пом’якшити цей тиск нам вдалося частково завдяки довгостроковим партнерським відносинам із нашими постачальниками. Нинішнього року перед Групою стоять не менш серйозні виклики. Головні цілі на 2021 рік: збільшення прибутковості бізнесу через управління категорійним портфелем, оптимізація виробничих процесів, збільшення віддачі від маркетингових та торгових інвестицій, запровадження нового підходу до управління торговими каналами. Також ми працюємо над створенням трирічної стратегії для успішного розвитку бізнесу з особливим фокусом на розвиток та модернізацію виробництва, створення нових преміальних продуктів та категорій, а також на подальше зростання частки ринку у всіх категоріях та каналах збуту», – зазначила генеральний директор ГК «Верес» Олена Харитонова.

Довідка

ГРУПА КОМПАНІЙ «ВЕРЕС» є вертикально інтегрованим agrifood-бізнесом, що спеціалізується на виробництві харчових продуктів, зокрема консервованої продукції, соусів.

Група об’єднує 2 переробні та 2 сільськогосподарські підприємства, логістичний центр зі зберігання продукції. До її складу входить найбільше в Україні господарство з вирощування печериць. На потужностях групи щорічно переробляється до 25 тис. тонн плодоовочевої продукції. Протягом року компанія працевлаштовує близько 2,4 тис. осіб (враховуючи постійних та сезонних працівників).

Продукція під ТМ «Верес» постачається у понад 35 країн світу. Частка групи на внутрішньому ринку консервованої плодоовочевої продукції України – 30%. Група входить до ТОП-3 виробників консервованих овочів в Україні. 

SMART HOLDING – одна з найбільших інвестиційних груп України. Інтереси Групи зосереджені в галузях, які є ключовими для економіки країни. Підприємства Групи інвестують в активи гірничо-металургійного та нафтогазового комплексів, сільського господарства, суднобудування, нерухомості й енергетики. Стратегія SMART HOLDING спрямована на ефективне управління диверсифікованим портфелем інвестицій із метою збільшення його вартості в довгостроковій перспективі.


[1] SKU – асортиментна позиція (одиниця однієї товарної групи, марки, сорти в одному типі пакування однієї місткості).

[2] Непрофільні культури (пшениця озима, кукурудза на зерно, соняшник, сорго), які у повному обсязі реалізуються на ринку та не використовуються для виробництва консервованої продукції

Рекомендувати друзям:

Актуальні новини

Меню